Tapety na pulpit komputera

Kuchnia na europejskim poziomie


Dania wykonywane po mistrzowsku, z prawdziwym kunsztem a do tego bardzo smaczne – to codzienność w każdej kuchni francuskiej. Francuzi niezwykle dużo czasu poświęcają na przygotowywanie posiłków traktując to zajęcia niemal jak rytuał.

To co niewątpliwie wyróżnia kuchnie francuską jest różnorodność dań, która zaprzecza ogólnie przyjętemu stereotypowi.  Dla wielu osób do dziś kuchnia francuska kojarzona jest z żabimi udkami, ślimakami, serami czy bagietką. Niezaprzeczalne jest jednak, że w Europie (i nie tylko) Francuzi stali się kulinarnymi pionierami. Kuchnia francuska wywarła wielki wpływ na inne kuchnie które w pewnym sensie zaczęły rywalizować między sobą.

We Francji, w ciągu dnia spożywane są trzy główne posiłki: śniadanie (petit dejeuner), obiad (dejeuner) oraz kolacja (diner). Śniadanie jest dosyć „ubogie” – spożywa się głównie rogaliki lub bagietkę z masłem lub dżemem oraz kawę. Z kolei obiad i kolacja są prawdziwymi ucztami. Obowiązkowo do posiłków podaje się wino. I tu wybór jest niezwykle duży. Francuzi produkujący rekordowe ilości wina są wzorcem dla innych krajów. Do najbardziej znanych należy zaliczyć Bordeux oraz Cotes du Rhone. Cechą wyróżniającą państwo Franków są także sery, które spożywa się po dobrym obiedzie . Niektórzy twierdzą że jest ich tyle ile dni w roku. Jednakże ich liczba jest znacznie większa bo ok 500. Najbardziej znane to: camembert, brie i roquefort. Sery mają różne kształty oraz niezwykle intensywne zapachy.    

Sztuką jest także właściwe podanie posiłków używając odpowiedniego serwis obiadowy.  Każdy posiłek lepiej smakuje gdy jest podawany na pięknej zastawie. Warto również zadbać o odpowiednie dobranie akcesoria kuchenne, które bez wątpienia pomogą  w przygotowaniu każdego posiłku.


Ocena: - (0)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 1585 | komentarzy: 4

Słowa kluczowe:

kuchnia akcesoria kuchenne serwis obiadowy

Kategorie:

Poradniki


Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

projekty wnętrz
Od: gość Data: 2013-07-31 05:09:42
Takie zmiany mi się marzą Praca z sesenm, mieszkanko, w ktf3rym będzie nam dobrze Ech, powolutku I jest jeszcze jedno marzenie, ktf3re mamy obie chyba, że się rozmyśliłaś!
projekty wnętrz
Od: gość Data: 2013-07-30 05:48:35
Więc już się nie spotkamy na dwrocu? Gratuluję serdecznie pracy na miejscu. To rzeczywiście luksus. Ja sama mam 2min do pracy więc wiem jaka to wygoda. http://tnkice.com [url=http://lpjyhjds.com]lpjyhjds[/url] [link=http://hmfwbxbx.com]hmfwbxbx[/link]
projekty wnętrz
Od: gość Data: 2013-07-30 01:37:45
that, permit me say to you just what did work. Your wiritng is quite engaging and that is most likely why I am making an effort to opine. I do not really make it a regular habit of doing that. Next, whilst I can notice a jumps in reasoning you come up with, I am not really convinced of exactly how you appear to unite the points which in turn make the actual conclusion. For right now I will yield to your position but wish in the near future you actually link your facts much better.
projekty wnętrz
Od: gość Data: 2013-07-28 05:15:47
O ile dobrze gdzieś ptyzczerałam to głosowanie jest do końca miesiąca.Ja w Polsce będę w lutym tak więc nie będę mogła głosować.Ale zwerbuje znajomych.>>może pogodzić się ze stratą 1,23 zł powinien wysłać:To właściwie nie strata bo zysk z smsf3w idzie na cele dobroczynne.anha

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz