Tapety na pulpit komputera

Kostka brukowa i jej użytkowanie


Kostka brukowa dzięki swoim licznym zaletom zrewolucjonizowała myślenie o efektownym i niezbyt kosztownym wykończeniu przydomowych powierzchni użytkowych takich jak podjazdy, ścieżki w ogrodzie, miejsce pod basen.

Dzięki licznym rodzajom, wzorom czy kolorom zyskała wielu zwolenników, którzy za nic w świecie nie zamieniliby podwórka wyłożonego kostką na żadne inne. Trzeba jasno powiedzieć, że kostka brukowa jest obecnie najtańszym materiałem budowlanym do wykładania powierzchni płaskich, który łączy ze sobą funkcjonalność i estetykę.

Co zrobić by nasza kostka brukowa zawsze wyglądała schludnie?

Kostka brukowa jest po prostu mieszanką piachu i betonu. Użycie tych dwóch składników w procesie produkcyjnym zapewnia jej trwałość i solidność na lata. Kostka brukowa należy do materiałów odpornych na zabrudzenia, ma niską procentowo nasiąkalność. Pielęgnacja wyłożonych nią powierzchni kończy się zazwyczaj na regularnym zamiataniu i odśnieżaniu. Oczywiście kostka brukowa nie jest plamoodporna, po śladach oleju czy innych ciężko schodzących zabrudzeniach mogą pozostawać brzydkie plamy czy smugi. Nie ma się jednak czym martwić, ostatnimi czasy wyprodukowano specjalne detergenty, które skutecznie usuną uparte zabrudzenia. Do czyszczenia powierzchni wyłożonych kostką najlepiej jest używać myjki ciśnieniowej. Aby zapobiec zagnieżdżaniu się nasion roślin czy grzybów w szczelinach między poszczególnymi bloczkami warto od czasu do czasu zmyć bruk po prostu czystą wodą, ewentualnie z jakimś delikatnym środkiem czyszczącym. Dzięki takim prostym zabiegom unikniemy kępek traw i chwastów na naszej kostce.

Prawidłowo ułożona kostka przekłada się przede wszystkim na trwałość jej użytkowania. Dobrze ułożona kostka brukowa potrafi służyć dziesiątki lat użytkownikom pieszym, jak i tym zmotoryzowanym co dodatkowo zwiększa jej wartość jako materiału którym warto wykładać wszelkiego rodzaju powierzchnie w ogrodzie czy wokół domu mające służyć do przemieszczania się i poruszania.Ocena: - (0)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 2019 | komentarzy: 0

Słowa kluczowe:

kostka brukowa beton piach podwórko

Kategorie:

Poradniki


Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz