Tapety na pulpit komputera

Domy z keramzytu


Dzisiejsza technologia budownictwa pozwala na zastosowanie co raz bardziej inowacyjnych materiałów do budowy naszych domów. jednym z nich jest keramzyt.

Dziś domy buduje się nie tylko z betonu i cegły, ale co może kogoś dziwić przepiękne domy powstają z drewnianych bali i keramzytu. Każdy dom jest funkcjonalny jeśli jest przestrzenny, przytulnie urządzony i przede wszystkim ciepły. Jeśli chodzi o domy z keramzytu to są one coraz częściej stawiane ze względu na to, że keramzyt doskonale sprawdza się jako materiał budulcowy. 

 Co to jest keramzyt? Jest to lekkie kruszywo budowlane, które wypala się z gliny ilastej. Po wstępnej obróbce wysyła się materiał do pieców obrotowych, gdzie wypala się go na kształt małych  brył owalnych. Materiał ten jest niepalny, odporny na wodę, nie pleśnieje, odporny jest na grzyby i gryzonie. Poza tym jest obojętny chemicznie, dlatego wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale nadaje się do budowy domów. Według sprawdzonych w doświadczeniu badań, posiada on ponadto bardzo dobre parametry izolacji cieplnej, co sprawia, że domy z keramzytu noszą miano ciepłych domów. Powstają one dzięki keramzytowym betonom i pustakom ściennym. Jest to lekki materiał, ale może być malowany i wykańczany jak inne materiały budowlane, typu betonowe bloczki, dlatego wnętrze domu z keramzytu może być swobodnie urządzane przez jego właścicieli.

 Ich cechą charakterystyczną jest szybkość powstawania, innymi słowy domy takie stawia się w zabójczym tempie, bo około czterech miesięcy, przy zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Ogromną zaletę stanowi izolacyjność akustyczna budynku. Sama budowa domów polega na zespalaniu ścian, odpyleniu ich, zagruntowaniu oraz w razie konieczności nałożenia gładzi gipsowej. Po tych czynnościach powierzchnie ścian są gotowe do malowania lub kładzenia tapet.Ocena: - (0)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 2610 | komentarzy: 1

Kategorie:Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz