Tapety na pulpit komputera

Modnie we wnętrzach


Wiosenna  aura wszystkich nas napaja optymizmem po zimowych szarościach i  chłodach. Być może jest to również dobry czas na odświeżenie naszego  mieszkania.

Autorem artykułu jest papaj

W sezonie wiosna/lato 2011 dominują kolory stonowane, typu biele, beże, pastele, ale w połączeniu z żywymi akcentami, które niwelują monotonię np. fiolet czy też intensywna czerwień. Ciekawe zestawy kolorów znajdą również dla siebie osoby lubiące wyraziste kolory. Polecanymi barwami są intensywne pomarańcze, czerwienie, fiolety czy też zielenie, które łączy się z kontrastującymi barwami np. połączenie fioletu z limonką. Zatem zarówno osoby lubiące stonowane kolory, jak i odważne połączenia, znajdą dla siebie ciekawe propozycje w modnych kolorach farby tego sezonu.

Dodatkowo charakter mieszkania mogą podkreślać drzwi. Do niedawna drzwi stanowiły jedynie element oddzielający jedno pomieszczenie od drugiego, ale czasy te już minęły. Obecnie są ważnym elementem wykończenia, a jednocześnie spełniają swoją podstawową funkcję użytkową. Wybór drzwi powinien być dopasowany do koloru ścian, do mebli czy też rodzaju podłogi. Należy jednak pamiętać do jakiego pomieszczenia będą instalowane drzwi i również pod tym względem trzeba je dobrać. Ważny będzie wybór zarówno drzwi zewnętrznych - jest to pierwsza wizytówka naszego mieszkania, jak i wewnętrznych, które jak wspomniano mogą podkreślić charakter danego mieszkania.

Należy zauważyć, iż sercem każdego mieszkania są podłogi, to one nadają poszczególnym pomieszczeniom odpowiedni klimat. Niewątpliwym królem podłóg jest dąb, a zawdzięcza to swoim właściwościom czyli wytrzymały i elegancki. W tym sezonie modne będą podłogi dębowe uszlachetnione kolorową bejcą. I w tym przypadku możemy wybierać pomiędzy wariancjami dla odważnych i lubiących stonowane połączenia. Osoby lubiące odważne połączenia mogą wybierać w takich kolorach bejcy jak: szary, biały, bądź też ciemnobrązowy. Natomiast kolor kremowy, bądź bursztynowy dedykowany jest dla połączeń bardziej delikatnych, subtelnych.

Stajemy się coraz bardziej świadomymi klientami i widać to także w kupowanych elementach wykończeniowych. Coraz częściej decydujemy się na materiały z najwyższej półki. Popularna niegdyś klepka ustąpi miejsca pełnej desce i podłogom litowym. W naszych mieszkaniach pojawią się podłogi z bardziej szlachetnych gatunków drzew. Również większą uwagę zwracamy na wybierane przez nas farby do malowania. Ważne jest czy dana farba przepuszcza parę wodną, czy można ją myć, ale oczywiście najważniejszym kryterium jest trwałość tejże farby.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Ocena: - (0)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 1688 | komentarzy: 0

Kategorie:

Poradniki


Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz