Tapety na pulpit komputera

Antyki: ocalić od zapomnienia


Antyki, kto o nich obecnie nie słyszał? Co raz bardziej zyskują większe grono ich wielbicieli. Dlaczego stają się tak popularne? dlaczego wracamy do nich z sentymentem i czy są wstanie zająć Top 1?

Każdy z nas tęskni za latami, które odeszły w siną dal. Wspominamy z rozrzewnieniem osobiste przeżycia. Niejednokrotnie chcielibyśmy powrócić do dawnych dni. W każdym domu są szczególne przedmioty, które otaczamy sentymentem. Do nich należy babciny kufer, spłowiała firanka, stare serwety z dedykacją.

Czas płynie i zostawia po sobie ślad. Antyki płowieją, żółcieją, marnieją, padają ofiarą insektów. Jeśli nie zaradzimy temu w porę nic już z nich nie pozostanie. Czas przebudzić się i otoczyć je niezwykłą opieką. Stare meble tracą z wiekiem połysk, a przez to swój piękny wygląd. Zatem trzeba nadać im naturalny blask, a to wcale nie jest łatwe. Trzeba znać sposoby naprawy, barwienia czy nadawania połyskliwości antycznemu meblowi.

Umiejętność ta nazwana została sztuką restauracji. W tym celu szkoli się specjalistów. To pod ich fachowym okiem przywracane jest życie niejedne komodzie czy szafie. Istotne jest wiedza o tym,  jak zostały one wyprodukowane.

Pierwszą czynnością jest dokładne oczyszczenie mebla z użyciem szczotki o twardym włosiu. Za pomocą specjalnej strzykawki wprowadza się środek owadobójczy. Drewno bowiem jest smacznym kąskiem dla korników. Po takim zabezpieczeniu usuwa się stary, odstający lakier. Następnie dokonuje się naprawy i uzupełnienia brakujących części, by w końcu nałożyć warstwę nowego lakieru. Jest to zabieg wymagający dokładności i pasji. Nie każdy może odnaleźć się w tym zawodzie. Poza szkołą i przede wszystkim latami praktyki można zdobyć doświadczenie konieczne w tej profesji. Rynek restauratorów oferuje pracę najbardziej utalentowanym. Trzeba przyznać, iż  oprócz opanowania techniki wykonywania zawodu, trzeba też pasji. Trzeba czuć duszę starego mebla, by skutecznie ratować od zapomnienia. Wskazana jest pewna doza romantyzmu. Na szczęście są tacy ludzie. Właściciele antyków mogą liczyć na ich fachowąOcena: 3.86 (7)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 1665 | komentarzy: 0

Kategorie:

Poradniki


Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz