Tapety na pulpit komputera

Żarówki: którą wybrać


Jednym z podstawowych problemów współczesnego budownictwa jest oszczędność energii. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić aby funkcjonować bez prądu. Jak i na czym zaoszczędzić?

W czasach rozwiniętych technologii i elektryczności trudno jest sobie wyobrazić dom bez żarówek. Weszły one do naszych mieszkań na stałe i czasem nawet nie doceniamy ich wartości. Przyzwyczailiśmy się do włączania i wyłączania światła i nie widzimy w tym nic nadzwyczajnego. A przecież kiedyś oświetlało się dom lampami naftowymi. Odległe to czasy. Skoro przyszło nam obcować z elektryką warto przyjrzeć się żarówkom. Wiadomo,. Że żarówka nie jest równa żarówce. Na rynku mamy ich znaczny wybór. Powstaje więc pytanie, która będzie najwłaściwsza dla naszego domu. Uważam, że istotnym  czynnikiem jest wydajność energetyczna. Wiadomo, że świetlówki czy żarówka LED mają większą wydajność niż halogenowe. Trzeba zwrócić uwagę na wartość mocy i strumień świetlny. Warto więc dokładnie zapoznać się z etykietą żarówki
Na rynku można znaleźć kilka rodzajów żarówek energooszczędnych. Przed zakupem określonego typu należy uwzględnić otoczenie. Np. w sypialni doskonale zda egzamin żarówka wysyłająca słabe światło, byś może w czerwonym kolorze, zaś kuchnia potrzebuje dużo światła. Ważne jest zatem środowisko, w którym będą funkcjonować.
Żarówki LED są dostępne zarówno w ciepłych, jak i chłodnych kolorach. W tym wypadku wybór zależy od osobistych upodobań. Domy typu wiejskiego będą lepiej wyglądać w  jasnych barwach.. Ciepłe kolory relaksują, rozluźniają, dają wrażenie dziennego światła. Zatem mogą byś idealne w miejscach przeznaczonych na naukę i pracę. Pomieszczenia z dużą ilością marmuru lepiej będą wyglądać w zimnych tonach. Naukowcy stwierdzili, że ludzie mieszkający w zimnych krajach preferują jasne barwy, zaś z ciepłych krajów wolą chłodne. Jest to związane z naturalnym klimatem i ilością dziennego światła. Na rynku znajduje się wiele form żarówek. Są okrągłe, podłużne, spiralne. Oczywiście kształt nie ma wpływu na wydajność energetyczną żarówki. Jest to tylko kwestia estetyczna. Przy wyborze nowej żarówki najważniejsza pozostaje kwestia oszczędności.  Wybierajmy tą, która pozwoli nam zaoszczędzić na wysokich kosztach prądu.


Ocena: - (0)

zamieścił(a): admin wyświetleń: 1519 | komentarzy: 0

Kategorie:

Szczególnie ważne


Komentarze:

Treść:

Wprowadź kod z obrazka: (odśwież)

Nie ma jeszcze komentarzy.

Najwyżej oceniane projekty wnętrz

projekty wnętrz - Unidesign projektowanie wnętrz i architektury
unidesign
projekty wnętrz - Projekt wnętrz klubokawiarni, KRAKÓW
space_project
projekty wnętrz - Wilanów nocą
hldstudio
projekty wnętrz - Artpin
artpin1
projekty wnętrz - white
fhgallery8
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej
jasiek3
projekty wnętrz - holl wejściowy w willi jednorodzinnej
jasiek3
projekty wnętrz - salon w willi prywatnej 2
jasiek3
projekty wnętrz - Projekty
silvergrey

Ostatnio dodani projektanci wnętrz